"Sen Bizim Denizimizsin İsmail Abi!"

Ah be İsmail Abi,
Ben galiba hayatta hiçbir şeyin senin kadar gerçek olmasını istemedim. Hadi gerçek olmanı geçtim, keşke benim de senin gibi bir hayalim olabilseydi be abi! Senin kadar doğru hayallerim olabilseydi. Senin hayalini kurmayı bile beceremeyişim geliyor aklıma. Üzülüyorum. Biliyorum, şimdi gerçek olsan, üzülmeyeyim diye kendini yok etmek istersin sihirbazlık numaralarıyla. Öyle bir insansın sen. N'olur yok olma İsmail Abi! Birilerinin hayali olman çok güzel. Senin gibi bir hayalim olmadığı için üzülmek çok güzel. Seni Burak Aksak'tan, Serkan Keskin'den ve seninle türlü maceralara atılan o hayali karakterlerden, o hayali karakterleri bana gerçekmiş hissi verecek denli başarıyla canlandıran ekipten kıskanmak çok güzel İsmail Abi!

Ah be İsmail Abi,
Ne güzel dedi garaboncuk Sedef kız: "Sen bizim denizimizsin İsmail Abi!" Daha başka, daha güzel neye benzetilebilirdin ki? Başka ne tanımlayabilirdi seni?

Senin gibi bir deniz bulsam, her tür zorluğu aşar, dağları, tepeleri, kayaları deler, ona dökülen bir ırmak olurdum İsmail Abi.

Senin gibi bir deniz bulsam, üzerinde yılmadan kanat çırpan, sahillerden vapurlardan atılan simitlere talim eden bir martı olurdum. Kıyamazdım gönlünden balıkları çekip almaya.

Senin gibi bir deniz bulsam, kokun olmak isterdim İsmail Abi. Gözümde yosunlar biriktirirdim. Güneş biraz buharlaştırsa suyundan, üzerinde ağlardım yangını söndürmeye çalışan serçe misali.

İsmail Abi, senin gibi bir deniz bulsam sahilinden hiç ayrılmayan bir esinti olurdum. Kimseyi üşütmezdim çok. Sen kıyamazsın, bilirim. Hoş bir serinlik verirdim sadece.

Senin gibi bir deniz bulsam, tuzu olmak isterdim o denizin abi. Suyun kaldırma kuvvetinin en yüksek olduğu yer senin yüreğin be abi. Gönlünün üzerinde tutuyorsun herkesi... Denizinde benim de tuzum olsun isterdim. Biraz daha ağlardım belki üzerine.

Senin gibi bir deniz bulsam, oltalara takılan o perişan ayakkabı olurdum herkesten küfür yemek pahasına. Balıklarını kurban etmezdim oltalara...

Sen benim denizim olsan, kıyına vuran ceset olmak istemezdim tek. Beni atma diye kıyılarına, bir taş bağlar ayağıma, yüreğinin o güzel denizinde boğulurdum İsmail Abi. Kazık çakmak isterdim yüreğine.

Yorumlar

fsubasi dedi ki…
yok yok pazartesi leyla ile mecnun salı ena günü oldu artık benm için :D:D:D eline yüreğine kalemine sağlık...
ena dedi ki…
:) Çoook teşekkür ederim:) Okuyan gözlere, anlayan yüreklere sağlık asıl efenim:)